poniedziałek, 26 lutego 2018

Jednak sznurki to zdecydowanie moja bajka. Kartki, papier, wszystko fajne, ale momentami musiałabym mieć czas z gumy, a cierpliwość użyczać od mojego Stróża. Tutaj, na drzewie, na sznurkach, na innych wyrobach makramowych efekt rośnie w oczach. To cieszy, to bawi, to zachwyca, to motywuje. Ciągle trochę boli niedocenienie pracy, poświęconego czasu, próby pomysłów, ale standardowo efekt wynagradza nasze straty sił, Twórcom życzę wytrwałości, odwiedzającym docenienia, wszystkich pozostałych pozdrawiam.

Dzisiaj drzewo życia, moje wisi już na ścianie 5 rok, to nowe – zamówione na prezent, mam nadzieje wiele, wiele dłużej.

  

poniedziałek, 30 stycznia 2017

Zabawowa propozycja kartki urodzinowej. Robiłam ją na specjalne życzenie moich koleżanek, dla naszej wspólnej, dobrej znajomej. Finał miał być pozytywny, pełen energii i dobrych wibracji. Kartka bardzo radosna, ciekawa i w dużym formacie. Odebrana ze łzami w oczach ;)

1

2

3

piątek, 11 listopada 2016

Ile myśli w Twej głowie,

Ile frazesów w przemowie,

Ile gwiazdek na niebie,

Tyle życzeń dla Ciebie!

 

Ile potrzeb w koszyku,

Ile lukru w pierniku,

Ile smaków jest w winie,

Tyle szczęścia w rodzinie!

 

Ile iskier w ognisku,

Ile na drzewach listków,

Ile kolorów w przyrodzie,

Tyle zdrowia na co dzień!

 

Mała Mi

Kot

 


niedziela, 09 października 2016

I coś wysublimowanego, eleganckiego, czadowego, dla kobiety kochającej szpilki.

szpilki

Tagi: quilling
13:53, asiad83
Link Komentarze (1) »

Taka wersja kartki ślubnej pół żartem, pół serio.

ślub

Koleżanka poprosiła mnie o ozdobienie frontu księgi gości, którą przygotowała dla swoich przyjaciół. Super pomysł na pamiątkę ze ślubu. Dostałam zadrukowaną kartę i miałam wykazać się inwencją ;) Wybrałam prostotę. W tym prezencie front jest tylko dodatkiem, gdyż wnętrze księgi zawiera najcenniejsze dodatki – niewymuszone, spontaniczne wpisy gości, które zostają z Młodymi, gdy gości już nie ma. Stąd prostota, delikatność i miłość na froncie.

księga

księga

księga

wtorek, 23 sierpnia 2016

Każda z załączonych kartek została zrobiona na specjalne życzenie, dla wybranej osoby, indywidualnie dobierając projekt. Potrzebuję motywu, reszta już jakoś leci. I najlepsze podziękowanie za kartkę – zdziwienie, zachwyt odbiorcy… super uczucie :)

1

2

3

4

5

poniedziałek, 18 lipca 2016

Zakręcona Quillingiem

Kiedy chcę odreagować – kręcę, kiedy chcę zrobić coś efektownego – kręcę, kiedy chcę się spełnić – kręcę, kiedy mam wolną chwilę – kręcę … oczywiście nie robię tego tylko dla siebie, kartki mają swoich odbiorców. Są związane z obdarowywanym, są robione z dużym zamysłem, są różne.

Choć daleko mi do perfekcji, Quilling ma w sobie taką moc, która pcha mnie po więcej, po lepsze … Brak ograniczeń, zabawą z formą, zabawa kolorem, zabawa dla dużych, kreatywnych dzieci. Czy ceniona – oj tak, czy innowacyjna  - dla mnie na pewno, czy pracochłonna – ogromnie.

Dla uśmiechu odbiorcy, indywidualnie, dla wybranej osoby. Nie wiem, czy da się bardziej osobiście…

1

2

3

4

5

wtorek, 05 lipca 2016

Wciągające jest to zawijanie … usłyszałam niedawno, że człowiek się najlepiej rozwija, kiedy rozpoczynając pracę z projektem, nie zakładu konkretnego rezultatu.  Ilekroć chciałam zrobić kartkę według jakiejś pierwotnej koncepcji, w konsekwencji robiłam pewne modyfikacje, gdyż oryginał zapisany w mojej głowie nie był tym, czego oczekiwałam. I tak powstają moje quillingowe kartki. Nie wychodzi spod moich palców coś, co jest dla mnie estetycznie nieakceptowane. Każda kartka musi mieć to coś, taki moment, w którym uznam, że mnie satysfakcjonuje. Stąd też czasami kartę robię kilka dni, a pomysł na nią rodzi się nawet w przeciągu tygodni. Ale jestem z nich zadowolona. Są moje, w moim stylu, w moim sposobie myślenia, na mój sposób. I za to najbardziej je cenię.

kartka

kartka 2

kartka 3

kartka 4

poniedziałek, 02 maja 2016

Stałam się totalną fanką DIY /zrób to sam/, jeśli mam możliwość, chcę coś zrobić sama – włącza mi się Samosia :) Prócz tego, że sprawia mi to wielką radochę, to wierzę, że wartość dodana moich rzeczy wzbogaca finalny efekt prezentu, jaki mogę komuś podarować. Koszt materiałów jest niewielki, wyzwanie to nieograniczone możliwości tworzenia. Efekt widoczny na twarzach odbiorców – satysfakcja gwarantowana J Mowa o kartkach wykonanych metodą Quilling, czyli zwijane paseczki papieru i łączone ze sobą (klejone) w przeróżnych kompozycjach kolorystycznych i kształtach. To takie trochę malowanie papierem na papierze. W związku z tym, że malować nie potrafię, wykonywanie tych kartek wychodzi mi zdecydowanie lepiej ;)

kartka Marta

kartka Edyta

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18

GG: 756801

Flag Counter


stat4u